Terapie virtuální realitou už v září také v Praze

Jestli jste dosud nevěděli o tom, že virtuální realita může i léčit, nezoufejte. O tomto způsobu terapie se zatím všeobecně moc neví. Přitom má skvělé výsledky při léčení mnoha potíží.

Téměř pětina lidské populace trpí nějakou fobií nebo posttraumatickou stresovou poruchou. Při jejich léčbě se ve světě od devadesátých let minulého století využívá terapie virtuální realitou, a výsledky jsou velmi přesvědčivé. Spočívá v tom, že klient je v bezpečném prostředí vystaven virtuálnímu ději nebo situaci, která v něm vyvolává příslušnou odezvu. Opakováním terapie se nežádoucí reakce klienta postupně zklidňují až na zvládnutelný stav.

Kromě fobií se dá terapie virtuální realitou (VRT) použít při úzkosti, různých formách strachu, PTSD, depresi, hypochondrii, ale například i při insomnii. Systém monitoruje pomocí biofeedbacku fyzické reakce; podle průběžných výsledků je pak možné jednotlivé scény přizpůsobit tak, že toto vysoce flexibilní zařízení svým nastavením vyhoví každému jednotlivci. Terapie virtuální realitou (VRT) se může také kombinovat s hypnózou, dokáže dobu léčby zkrátit a náklady na ni výrazně snížit.

Rezervujte si sezení v Praze, Londýně nebo Brightonu

Terapie virtuální realitou bude konečně dostupná i v České republice. Spuštění VRT se chystá 1. září letošního roku v Praze a sezení si můžete rezervovat již nyní. Prvních 50 zájemců navíc bude odměněno za rychlost zvýhodněnou cenou 1200 Kč, ostatní zájemci zaplatí 2400 Kč. Terapeutické sezení si můžete rezervovat nejen v Praze, ale i v Londýně nebo Brightonu ve Velké Británii. V případě zájmu o terapii virtuální realitou nebo pro další informace kontaktujte doktora Jakuba Tenčla na čísle 800 040 401 z pevné linky nebo na +44 7704734834, případně pomocí emailu: info@klinickahypnoterapie.cz.

Otevřít chat
Jak Vám mohu pomoci?